Че съдията…..тцтцтц! Загубихме от Чехия и пропускаме Мондиал 2014

България-ЧехияБългария загуби от Чехия с 0:1 в последния си квалификационен мач от група „В“ за световното първенство по футбол и няма да играе на финалната фаза на Мондиал-2014 в Бразилия.

Бурно подкрепяни от около 35 000 зрители на трибуните на Националния стадион „Васил Левски“ българските футболисти веднага след началния сигнал на унгареца Виктор Касай предприеха атаки.

В този последен мач от групата на българския отбор бе необходима убедителна победа, а и благоприятно развитие в останалите групи в зона Европа, за да се стигне до бараж за Мондиал-2014.

Но до опасни моменти пред вратата на 31-годишния чешки капитан и един от най-добрите вратари в света Петър Чех почти не се стигна. А гостите три пъти през първото полувреме бяха близко до гола, информира БТА.

В 14-та минута Либор Козак се измъкна от българската защита, напредна по десния фланг и излезе сам срещу Владислав Стоянов, но стреля високо над напречната греда.

Още по-опасно бе положението в 27-та минута – с отличен пас по тревата Петърж Ирачек бе изведен сам срещу Владислав Стоянов, но стреля в тялото на българския вратар, който майсторски затвори ъгъла на чешкия футболист.

А в 45-та минута след центриране от левия фланг Либор Козак от няколко метра стреля с глава, но топката срещна страничния стълб на Владислав Стоянов. И още един факт: в 19-та минута многобройните зрители скандираха „Стилиян,Стилиян“ в знак на подкрепа към бившия капитан на българския национален отбор Стилиян Петров, който се бори с тежко заболяване.

Домакините започнаха активно и второто полувреме и още в 49-та минута влезлият на почивката нападател Димитър Рангелов отправи опасен удар с левия крак по диагонал, но Петър Чех демонстрира класата си и изби в корнер.

Веднага след изпълнението на ъгловия удар българите бяха близко до гола, но ударът с глава на Станислав Манолев мина близко край вратата на гостите. В 52-та минута бърза контраатака на чехите завърши с удар от около 25 метра на Борек Докал и топката се спря в десния долен ъгъл на вратата на Владислав Стоянов – 1:0 за Чехия.

Домакините реагираха и на няколко пъти вратарят на „Челси“ Петър Чех трябваше да демонстрира високата си класа, особено при далечния удар на Владимир Гаджев в 67-та минута.

В 74-та минута при борба за топката в невинна ситуация в средата на терена и в близост до тъчлинията Петър Занев се сблъска с чешки футболист, а след отсъдения фаул започна иронично да ръкопляска с ръце.

Главният съдия Виктор Касай показа на Занев втори жълт и съответно червен картон и българският отбор остана с човек по-малко на терена.

Въпреки намаления си състав българският отбор проведе нколко атаки, главно чрез резервите Маркиньос и Димитър Рангелов, но в крйна сметка последният съдийски сигнал на унгареца Виктор Касай прозвуча при резултат 1:0 за Чехия.

Източник: dir.bg