Лавинообразно расте броят на варненци в социалната мрежа, които заявяват готовност да провалят лятната ваканция на управниците в резиденция „Евксиноград”. Освен че имат намерение да окупират официалния вход към Двореца на 5 август, противниците на кабинета „Орешарски” и на парламентарното мнозинство вече обмислят какви са вариантите да щурмуват и вип плажа на резиденцията.
Още на 26 юли варненка е разузнала, че 10 дни преди старта на лятната ваканция на управниците, тузарският плаж на Евксиноград съвсем не е лишен от посетители. За това свидетелства снимка, споделена в гражданската група „Варна може да защити Морската си градина!”.
Вариантите за щурм на плажа са два – единият е демонстрантите да превземат ивицата по вода, а другият – да прекосят буната, която разделя царския плаж от местността „Траката”. И в двата случая обаче те биха срещнали сериозния отпор на засилената охрана на комплекса, която надали ще допусне някой „простосмъртен” да нарушава комфорта на управниците и на техните семейства.
„Първо превземаме плажа, а после и целия парк, който трябва да е за всички граждани. Нека ни спират”, пише Stanqo FromVarna. „Всичко зависи от това колко хора ще бъдем”, категорична е Анна Христова. „Все си мисля, че едва ли ще посмеят да дойдат тук. По всяка вероятност отдавна са резервирали нещо екзотично, а тук ще дойдат няколко мишока”, предполага Христо Йонков.
Източник: dnesplus.bg
Видеото което потресе интернет отново :
youtube. com /watch?v=tAjD7ow7bPQ
И един много, много любопитен клип, който показва, че е напълно, ама НАПЪЛНО възможно прозорците на автобуса да са били избити, внимавайте! ОТВЪТРЕ! Същият този автобус, с който депутатите се разходиха из протестиращите! Гледайте и си правете изводите сами! Ако случайно сте снимали с телефони или камери — давайте записите, да докажем или разсеем съмненията, че полицаите ВЪТРЕ, в автобуса са избили стъклата. С каква цел може да е това и дали смятате, че е възможно?
youtube. com /watch?v=tAjD7ow7bPQ