ДО 23 ГРАДУСА ДНЕС, НО С ПОВЕЧЕ ОБЛАЦИ, ЗАПОЧВАТ И ВАЛЕЖИ

Zalez planina

От средата на седмицата започва захлаждане,но то няма да се задържи дълго

Днес ни очаква предимно облачно време. На отделни места в Южна България ще превали и прегърми. Ще духа до умерен вятър в Северна България. Максималните температури ще са между 18 и 23 градуса.

Над планините в сутрешните часове ще е предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали краткотраен дъжд, възможно е и да прегърми. Вятърът ще е слаб до умерен – по високите части ще е от югозапад, а в ниските ще се ориентира от север. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11°, на 2000 метра – около 4°.

Над Черноморието ще е предимно слънчево. Главно в южните райони има условия за образуване на ниска слоеста облачност или мъгла, но до около обяд видимостта ще се подобрява, облачността ще намалява. След обяд ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. Максималните температури ще са от около 12° на север до 18° на юг. Температурата на морската вода е 8-9°. Вълнението на морето ще е 3 бала.

През следващите дни се очакват захлаждане и валежи от дъжд. В средата на седмицата ще захладнее и ще преобладава облачно време. На места, главно в Западна и Централна България, ще има превалявания, предимно слаби и предимно от дъжд. Дневните температури ще се понижат, повече в Северна България. Минималните ще се задържат все още високи. В четвъртък до края на деня валежите ще спрат, вятърът отново навсякъде ще се ориентира от северозапад. През следващите дни до края на седмицата вероятността за валежи е малка, облачността ще е променлива. Минималните температури ще се понижат, а дневните слабо ще се повишат.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *