Македонци с призив: Да помогнем на България!

ПотопМакедонци изразиха възмущението си от бавната реакция и липсата на помощ за пострадалите от наводненията в България в социалните мрежи, съобщи bTV.

„Македония много бавно реагира при подаването на ръка на пострадалите българи от наводненията в Добрич и Варна“. Това е най-честият коментар във Фейсбук в Македония.

В коментарите се подчертава, че става въпрос за катастрофално бедствие, при което са загинали над 10 души. Други питат, „защо се забави организирането на помощи и хуманитарни акции за България, каквито имаше при бедствието в Сърбия и Босна“.

В повечето призиви се казва, че „македонците трябва да реагират спрямо България така както са го направили и за другите две балкански държави“, а днешният брой на вестник „Слободен печат“ излиза на първа страница със заглавие: „Да помогнем на България!“

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *